SPECIFICATION
| Standard(s) | BS 1363 , BS EN 62368 |
| Rating | 13 Amp, 250V~ |
| USB Output | ![]() |
| 快充协议 | USB PD(TYPE_C ONLY),QC2.0,QC3.0,PE,SFC etc. |
| Switch Type | Double Pole |
| Contact Gap | Normal Gap |
| Terminal Capacity | 3x 2.5mm² ,3x 4.0mm²,2x 6.0mm² |
| Mounting Box Depth(Min) | 35mm |
| Fixing Centres | 120.6mm |
| Size | 86mmx146mmx4.5mm(Plate thickness) |
| Product Class 1 | Face plate must be earthed |
| Ambient Operating Temperature | -5° to +40°C |
| Recommended Location | Internal Use Only |
| Maximum Installation Altitude | 2000m |
| IP Rating | IP2XD |
LINE DIAGRAM

DOWNLOADS